The Black Parade - význam songů

24. července 2012 v 16:34 | Echelon ')) |  My Chemical Romance ♥♥ <3
Nedalo mi to a taky to daty musím dát. Co se týče desek My Chemical Romance, je to dost sporné, ale asi moje nejoblíbenějšíje je, deska pohybující se mezi životem a smrtí, The Black Parade (vzhledem k tomu jak Danger Days se podařilo a je to něco jiného než předchozí deska je težké si vybrat, vzpomeňte si i na Three Chers For Sweet Revenge a I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love pro posluchače je oříšek si vybrat). No, ale i přesto je vybráno a tady je význam pecek z The Black Parade.


01. The End - Úvodní písnička, která otevírá celou "přehlídku". Zpočátku klidný, postupně gradující ani ne dvouminutový prolog seznamuje posluchače s hlavním hrdinou celého příběhu - Pacientem.02. Dead! - Rocková vypalovačka, která přesto, že popisuje Pacientovu smrt, vyznívá dost rockově!

03. This Is How I Disappear - Tempo nasazené s Dead! zůstává. Song leckomu připomene předchozí "neuhlazené" desky MCR, zejména pak "Three Cheers For Sweet Revenge".

04. The Sharpest Lives - Další vzpomínka na předchozí počiny. Svěží předskokan pro hlavní "pozvánku do černého průvodu/přehlídky".

05. Welcome To The Black Parade - Rozmanitá, působivě gradující a jednoznačně jedna z nejlepších písní na celém albu. Zpočátku rozjezd ve stylu The Queen, poté nářez alá MCR. Jde zároveň i o první singl z desky, k němuž vznikl klip pod režijní taktovkou Samuela Bayera. Ten mimochodem natočil veškeré klipy k "American Idiot".

06. I Don't Love You - Ponurá rocková balada a zároveň i "nejlíbivější" píseň z alba.

07. House Of Wolves - Punk-rocková jízda připomínající pecky od Green Day.

08. Cancer - V překladu "Rakovina". Nato, jaký má píseň ponurý obsah, vyznívá vcelku romanticky.

09. Mama - Zlatý hřeb celé "přehlídky". Brilantně provedený "válečný" song a nejspíš i největší nářez z celé desky.

10. Sleep - Zlatý hřeb číslo dvě. Téměř dokonalá a téměř pětiminutová píseň s neuvěřitelně silným závěrem. Leckomu připomene podobný "vrchol" "American Idiota" s názvem Whatsername.

11. Teenagers - Nejveselejší song z desky. Chytlavá vypalovačka s hitovým potenciálem.

12. Disenchanted - Další úspěšný pokus, na první pohled smutný song. Pomalejší kousek předznamenávající závěr.

13. Famous Last Words- "Proslulá poslední slova". Postupně vrcholící tečka za celým příběhem a v pořadí již druhý singl. (zdroj významů songu: http://mchr-4ever.blog.cz)


Ale pozadu nesmíne nechat ani Danger Days. Album se neuvěřitelně podařilo, možná to bude i tím, že po desce o smrti přišlo něco veselého, více barev, více života, více všeho. Na té desce je hlavně to dokonalé co si album nese sebou - nové komixové postavičky - čtyři KILLJOYS [Gerard Way ''Party Poison'', Mikey Way ''Kobra Kid'', Ray Toro ''Jet-Star'' a Frank Iero ''Fun Ghoul''], žijící v Californii roku 2019, bojující proti zlu korporace Better Living Industries (BL/ind). A v tom je síla alba, která nejde zapřít, úžasná atmosféra. První single z alba 'Na na na' nejde nemilovat další navazujicí videoklip SING, kde všechni naši Killjoys zahynou, potom bude následovat videoklip 'The Only Hope For Me Is You', na který netrpělivě čekám, který zavře kapitalu za Danger Days a posune nás dál, k novému albu.
Je mnoho důvodů proč milovat My Chemical Romance tohle je jenom hrstka z toho všeho co se ještě naskytuje. Vážně se nemůžu dočkat toho co příjde po Danger Days.
 


Komentáře

1 uggs on sale uggs on sale | E-mail | Web | 22. října 2013 v 14:47 | Reagovat

I believe this is among the most crucial data for me. And i'm glad reading through your article. But should remark on handful of general factors, The site style is great, the content is really good: D. Very good occupation, cheers
http://www.gladyspaulus.co.uk/uggs.php

2 ugg boots outlet cheap ugg boots outlet cheap | E-mail | Web | 27. listopadu 2013 v 11:51 | Reagovat

Your blog provided us with valuable information to work with. Each & every tips of your post are awesome. Thanks a lot for sharing. Keep blogging.
http://www.africanancestry.com/uggboots.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama